هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

ما، داعش و چهارشنبه سوری


بسم الله


از ابتدای تولید موجودات فرازمینی داعشی یکی از ویژگی های مثال زدنی آنها، کشتار وحشیانه بوده است. این نوع از کشتار بیش از آنکه برای لذت بردن و ... استفاده شود برای ایجاد رعب و وحشت در بین کشورهای همسایه و دشمنان آنها استفاده می شود. این موجودات بر روی این موضوع بسیار مانور می دادند اما بعد از مدتی چند وقتی هست که دیگر ایده هایشان خشکیده و دیگر نمی توانند زایایی داشته باشند. ترس موجود هم به مرور رو به کاهش می گذارد.

این در حالی است که ایرانیان سال های سال است که در روز چهارشنبه سوری، که به نوعی پیش درآمدی برای نوروز و عید ایرانی ست، تمام تلاش خود را می کنند که نوآوری داشته باشند و هرسال یک نوع خاص از انفجار را رقم بزنند. اوایل یادم هست که یک آتش کوچکی بود که آنها که توان داشتند از رویش می پریدند و ناتوان ها هم از کنارش رد می شدند من باب شگون. اما سال بعدش گفتند حالا یک ترقه ای هم در کنارش بزنیم. بعد در یک دوره ی رقابتی مثل جنگ سرد( البته این جنگ ش گرم بود) حجم آتش را بالا بردند و به کمیت کار افزودند. کار تا جایی پیش رفته بود که مردم از روزها قبل نسبت به ذخیره سازی مهمات برای حمله در شب چهارشنبه تمام تلاش خود را به کار می بستند. بعد وقتی که دیدند میزان رعب و وحشت ایجاد شده کفاف شب چهارشنبه را نمیدهد، برنامه جدیدی برای شب در نظر گرفتند. کسانی که بضاعت بیشتری داشتند، از کپسول گاز و بی بضاعت ها از اسپری برای این موضوع استفاده کرده اند. این اواخر به دلیل اینکه حجم آتش افزایش پیدا کرده بود، دیگر از طریق زمینی امکان گردهم آیی اطراف آتش وجود نداشت و مردم به پشت بام ها نقل مکان کرده بودند. کاری که مردم ما در روزهای شادی و هنگام خوشی می کنند داعشی ها وقتی قصد انتقام گیری دارند انجام می دهند. همین است که وقتی نام ایران می آید داعش که سهل است، آمریکا هم به خود می لرزد. ما به خودمان هم رحم نمی کنیم آن وقت به دشمن رحم کنیم؟ تازه اگر دشمن جرات کند و چهارشنبه سوری یا در هفته منتهی به آن حمله کند، از آن برای روشن نگه داشتن آتش و زدن یک کباب کوچولو، استفاده می کنیم.

در هر حال، چهارشنبه سوری یک روح داشت که همچون ارواح مقدس باقی مراسم های ملی و مراسم های مذهبی به لقا الله پیوسته. چیزی هم که روح نداشته باشد به درد هیچ چیز نمی خورد. باید برگشت و از پدر بزرگ ها و مادربزرگ پرسید که چه می کردند و بیش از آن بپرسیم که به چه فکر می کردند، به چه امید داشتند. روح کارهای سنتی را باید یاد می گرفتیم از گذشتگانمان نه فقط کارهای زورکی را.

چهارشنبه خود را و دیگران را نیازارید،

سلامت و فرخنده حال و روز باشید.

هدهد
. خانم الف .
۲۴ اسفند ۱۹:۵۸
ما تقریبا از یکی دو روز قبل تا روزِ بعد چهارشنبه سوری خودمونو تو خونه حبس میکنیم:|  یعنی تنها که اصلا فقط با وسیله نقلیه اونم واسه کارای ضروری میریم بیرون!
با خوندن پستتون خندم گرفت :))
هرچند گریه داره تا خنده!
پاسخ :
اشکال نداره این خنده تلخ شما از گریه غم انگیز تره
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان