هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

تبلیغات


بسم الله


خب حالا که انتخابات شروع شده خوب است که برگردیم و نگاهی به نحوه تبلیغات کاندیداها بیاندازیم. با توجه به سن و سالی که ازمان گذشته (حالا یه طور میگم انگار از دوره ی اول دارم رای میدم :))) ) انتخابات مختلفی را از سر گذرانده ایم و انواع و اقسام تبلیغات را تجربه کرده ایم و کرده ام که در ادامه درباره اش می نویسم.

یک عده از نامزدها کلن در این سال ها، چاه ایده هایشان خشک شده و بزرگترین تغییری که در بنرها و تبلیغاتشان ایجاد کرده اند، این است که رنگ زمینه را از آبی پررنگ به آبی کم رنگ تغییر داده اند!

بعد یک عده دیگر از نامزدها هستند که به تبلیغات محلی اعتقاد دارند. بعد بیشترین جایی که می روند سر کوچه است. یعنی در هیچ جایی از تهران خبری ازشان نیست و فقط سر کوچه یک بنر زده اند که یعنی آقا ما هم هستیم.

غیر از این دو گروه، دو حزب هستند که همواره نقل محافل ند و تبلیغاتشان گسترده است. منتها یکی هست که هر دفعه و در هر انتخابات ایده های نویی را اجرا می کند که لاجرم حزب مقابل را هم به همان مسیر می کشاند.

منصفانه اگر بخواهیم بگوییم، ایده های تبلیغاتی اصلاح طلبان در چند انتخابات گذشته واقعن عالی بوده. از ایده های سال ۸۸ که اولین بار بود یک سری روش های تبلیغاتی رو می شد تا این آخری که رای دادن به لیست را کردند کلید واژه صحبت هایشان و انقدر گفتند ما به هر دو لیست رای می دهیم که ناخودآگاه اصول گرایان را هم به دنبال خودشون کشاندند. در تبلیغات اولین ها در خاطر آدم می مانند. نه اینکه این ایده خیلی جدید باشد ها. در سخنان رهبری این لیستی رای دادن سال های پیش هم بود ولی نحوه ی اجرای این کلیدواژه مهم بود.

خلاقیتی که حزب اصلاح طلب دارد را در حزب اصول گرا نمی توان دید. روش های تبلیغاتی قدیمی دارند و حتا نمی توانند کلیدواژه هایی که رهبری در اختیارشان قرار می دهد را خوب به خورد مخاطب بدهند. اشکالی که البته سالیان سال است که دارند و تقریبا امیدی به بهبودشان نیست. پیام های لخت و عریان بدون آرایش و پیرایش را سعی می کنند بدهند به مخاطب اما تنها در جذب خودی هایشان موفق هستند و در همراه کردن جمعیت خاکستری جامعه چندان توفیقی ندارند.

بحث طرفداری از یک حزب نیست و من هیچ وقت رای خود را اعلام عمومی نمی کنم. در واقع من همیشه خود را جزو جمعیت خاکستری جامعه(برخی معتقد به حزب باد هستند ولی تفاوت کوچکی دارند) می دانم و هر دو حزب را مورد انتقاد خود قرار داده ام. من این را می دانم که به افراد هر دو لیست (کدام لیست؟ :) ) رای خواهم داد. همین هم مهم است که از فرصت دادن رای برای تغییر سرنوشت و دردست داشتنش استفاده کرد.

والسلام

هدهد
خانم الف
۰۷ اسفند ۱۱:۰۳
کدام لیست؟ :D
پاسخ :
دو تا لیست دیگه. نمی دونم هی می گفتن دو تا لیست بعد من دو تا لیست برداشتم از رو زمین. تا جایی که جا داشته باشه از هر دو لیست پر می کنم :))
خانم الف
۰۷ اسفند ۱۱:۱۴
باریکلا :|
:)))
پاسخ :
:))
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان