هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

احساسات پاک


بسم الله


در پست قبلی درباره ی حماقت توضیح مبسوطی دادم. اما حالا می خواهم از برکت احساسات پاک همان ها هم بگویم که انصاف نیست همه اش آدم بدی های یک طرف را بگوید. یعنی نه اینکه این ها به این قضیه فکر کرده باشند ها، نه، یعنی بعید است اما ناخودآگاه باعث ریزش خیر و برکت به سفره ی برخی ها شدند.

سودان و بحرین و کویت و از همه مهم تر، کشور مهم و تاثیرگذار جیبوتی، تمام کشورشان سرجمع به اندازه ی مجموع اختلاس های اخیر کشور بودجه ندارند، اما به واسطه ی حمله ی خودسرانه ی برخی ها به سفارت عربستان به نان و نوایی رسیدند. چگونه؟ خب معلوم است دیگر. فکر کرده اید که یک کشور چگونه استقلال خودش در برخورد با مسائل خارجی را به حراج می زند؟ خب عربستان باید برای همراه کردن این کشورها پول خرج کند همان طور که برای همراهی آمریکا و ... پول خرج می کند. ما که نمی توانستیم بهشان پول بدهیم ولی از این طریق کمک های معنوی ما از دستان عربستان به دستان این کشورهای مهم و تاثیرگذار در معادلات جهانی! رسید. این کشورها حالا می توانند با پول های دریافتی از عربستان به اوضاع خود سر و سامانی بدهند و از حالت فقر مطلق به نزدیکی خط فقر برسند.

راستی، برای آنها که علاقه مند به تاریخ هستند: اگر در تاریخ نگاه بکنید ما دائمن در حال جنگ با روم و رم بوده ایم. عراق و سوریه و ترکیه هم سه کشوری بوده اند که خاکشان بین ما و رومی ها دست به دست می شد. اما در این میان هیچ کدام از این دو ابرقدرت دنیا، نیازی به فتح خاک بیابانی عربستان نمی دیدید. یعنی کلن عارشان می آمده این خاک را فتح کنند. حالا را نگاه نکنید که به واسطه ی نفت یک تکانی به آن جا داده اند. ولی باز هم، وجب به وجب خاک عربستان برای ابرقدرت ها، جز به واسطه ی نفت ارزشی ندارد. برای ما هم کلن ارزشی ندارد. چند صد متری از این سرزمین هست که به واسطه ی عنایت الهی خاکش زر شده و سرمه ی چشمان ما که آن را هم عرضه ی نگاه داشتن نداشتند و مردمان ما را به خاک و خون کشاندند. آن هم فعلن امانت بماند دستشان تا بعدن خودمان توسط صاحب اصلی عالم، از شان تحویل بگیریم.

پی‌نوشت: این اتفاق اتفاقن خوب هم بود. در این کشورهای کاسه لیس منطقه یک طبقه بندی به وجود آمد و فهمیدیم که این کشورها چند چند هستند.

پی نوشت دوم:‌ یادتان هست درباره ی ضرب المثل توضیح می دادم. به ضرب المثل «یک دیوانه سنگی را به چاه می اندازد که صد عاقل نمی توانند آن را دربیاورند» دقت کنید و با جان و دل این ضرب المثل را درک خواهید کرد.

هدهد
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان