هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

آدم هایی که آدم ترند...


بسم االله


انفجار فرانسه: تعداد کشته حداکثر ۱۵۰ نفر

فقط تعداد کشته های منا: برای ایرانی ها حدود ۴۰۰ نفر.

تعداد کشته های سوری توسط داعش در خاک سوریه: آمارش در دسترس نیست ولی می توان سرانگشتی حساب کرد که از ۱۵۰ نفر بیشتر باشد.

آدم های آن ها آدم ترند؟

این آدم هایی که دعواهای سیاسی آن ها را به کشتن می دهد آدم نیستند؟

آن آدم ها، از روش دیگری متولد شده اند که حالا ناتو و باتو و بی تو و ... همگی نگران حالشان هستند و تند و تند اقدام تروریستی آن ها را محکوم می کنند؟

من سخت باورم می شود که حتا این هم نقشه ی خود فرانسوی ها و اروپایی ها نباشد. بد نقشه ای هم نیست. کل سرباز و ارتش ها را گسیل کرده اند، داخل شهر پاریس. کشورهای اطراف هم به همین بهانه ارتششان را پر کرده اند داخل شهر. حالا هر مهاجری که به امید آسایش راه این کشورها را در پیش گرفته دیگر نه یک مهاجر که یک متهم ردیف اول برای انجام عملیات تروریستی ست و حالا کشورهای اروپایی که تا دیروز معذوریت رعایت حقوق بشر منع شان می کرد از نپذیرفتن مهاجران، خیلی راحت بهانه دارند برای نپذیرفتن این بیچاره ها. این بیچاره هایی که همین کشورها، باعث آوارگی آنها شده اند.

باشد، ما هم این اقدام منزجر کننده را محکوم می کنیم. مثل همه ی بازی هایی که قبلن خوردیم. این یکی بازی را هم ما می خوریم. عیبی ندارد. فقط لطفن از این به بعد درباره ی حقوق بشر و انسانیت و ... که خواستید حرف بزنید، کلاهتان را بالاتر بگذارید و تقسیم بندی کنید. بگویید چه کسانی را در دایره ی بشر راه دادید و نگران چه کسانی هستید؟ اساسن نگران کسی غیر از مردم خودتان هستید؟ تعیین کنید حقوق کدام بشر. این طوری هم خودتان راحت ترید و هم مردم دنیا.

ما محکوم می کنیم و می کنیم و می کنیم. همه ی ترورها و کشتارها را. از هر نوع و مربوط به هر مسلک و منسب و مقامی را. ما محکوم می کنیم، باشد که سیاست بازی ها کنار گذاشته شود و جان آدمها اندازه هم ارزش مند شود.

والسلام

هدهد
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان