هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

گم گشته


بسم الله


من اضطراب گم شدن و گم کردن را چندین بار در کودکی حس کرده ام.

یک بار وقتی برای گرفتن ماست رفته بودم، یک دویست تومانی را در کوچه گم کردم. یادم هست که سر تا ته کوچه را سه بار بالا و پایین رفتم و تمام مدت به زمین خیره بودم و به دنبال اسکناسی می گشتم که امانتی بود از مادرم برای خرید. با اینکه در آخر دویست تومانی را در کنار جوب جستم ولی گمشده ی من چنان اضطرابی به جانم انداخت که هنوز هم یادم مانده.

بار دیگر وقتی بود که ناغافل دست مادرم را میان شلوغی های  مغازه های محله قدیمی مان رها کردم و مجذوب ویترین مغازه ی اسباب بازی فروشی شدم و وقتی فهمیدم چه کلاه گشادی سرم رفته و مادرم را گم کرده ام که خواستم از مادرم برای خرید اسباب بازی درخواست بکنم. در یک لحظه تمام دنیای کوچکی من روی سرم خراب شد. دنیای کوچکی من، همان چند اسباب بازی و پدر و مادرمان بودند. تمام مغازه و اسباب بازی های پر رنگ و لعابش رنگ باختند و من ماندم و تنهایی. این یکی هم زیاد طول نکشید ولی دردناک تر از قبلی بود.

آخرین گم شدنم هم در پارک لاله بود که البته به دلیل افزایش سن، این بار رویم زیاد شده بود و وقتی پیش نگهبان بانک رفتم گفتم پدر مادر گم شده اند! :) این یکی گم شدن هم البته حاصل دست‌رنج پسرخاله و پسر دایی بود که مرا (هنوز هم فکر می کنم تعمدی بود؛) ) گم کردند.

غرض از این همه پرچانگی اینکه چند وقتی ست (به دلیل کاهش فشارهای ناشی از دفاع شاید!) فکر می کنم به اینکه ما همه گم شده هایی داریم که حالمان شبیه حال آخرین گم شدنم هست که خیلی شاخ و شانه کشانه! مدعی می شویم که ما پیدا هستیم و آنها هستند که گم شده اند. در حالی که اگر بفهمیم چه چیز و چه کس را گم کرده ایم، زرق و برق دنیا روی سرمان آوار میشود و حاضر می شویم سرتاسر عالم را چندین بار بگردیم تا گم شده مان را بیابیم.

هدهد
سیده زهرا میم
۰۹ بهمن ۱۴:۴۰
من که خیلی وقته حالم شبیه یه بره است ، که توی یه سرزمین نامعلوم گم شده و چشم انتظار اینکه صاحبش پیداش کنه ):
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان