هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

نقش مخالفت در انتخابات ایران

بسم الله


در ادامه پست قبل که درباره بریده شدن ناف برخی با مخالفت ها قرار شد که یک پست درباره انتخابات پیش روی مجلسین بنویسم.

اوایل که هنوز خیلی تاریخ نمی دانستم فکر می کردم تاریخچه ی مخالفت کردن ها در انتخاب کاندید مدنظر به انتخابات دوره ی اول ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد می گردد. اما بعدتر که کمی تاریخ خواندم متوجه شدم این داستان سر دراز دارد.

این مساله که گاه هم با نگاه حزبی ترکیب می شود، باعث می شود فرد به جای اینکه به صحبت های یک فرد و برنامه های وی نگاه کند به علایق و سلایق حزبی نگاه می کند و تمام تلاش خود را به کار می بندد تا از انتخاب یک نفر جلوگیری کنند. در همین انتخابات گذشته یک عده از دوستان ما بودند که تمام صحبت و استدلالشان این بود که به فلانی رای ندهید و ... . بعد وقتی ما برنامه ازشان مطالبه می کردیم می گفتند یک کتاب قرار است درباره برنامه های ایشان به چاپ برسد! کتابی که تا آخرش هم ما ندیدیم و انتخابات تمام شد.

حالا و در انتخابات مجلسین هم همین داستان ادامه دار، ادامه دارد. اصلاح طلبان قصد دارند با تکیه بر رایی که دکتر روحانی در ریاست جمهوری کسب کرد و تبلیغ این مساله که جلوی راه یابی آقایان فلانی و فلانی و فلانی را به مجلسین بگیرید، خود به مجلس راه پیدا کنند. از طرف دیگر هم اصول گرایان هستند که سعی می کنند با تکیه بر این نکته که بی بی سی و شبکه های خارجی پشت سر اصلاح طلبان نماز می خوانند، جلوی ورود آنها به مجلسین را بگیرند. این وسط هم هیچ کدام از طرفین درباره ی برنامه های خودشان برای آینده ی کشور و ما بدبخت بیچاره ها و پابرهنه ها که اتفاقن انقلاب هم کردیم، صحبت نمی کنند. هستند البته کسانی که قپی می آیند و صحبت هایی هم می کنند که به صورت خیلی اتفاقی از حیطه اختیارات آنها خارج است و در حیطه ی مسئولیت های ریاست جمهوری و تیم ایشان است.

به طور کلی تبلیغات فرد به فرد و تلگرام به تلگرام افراد هم که در فرآیند انتخاب افراد موثر است، هم خالی از برنامه است. در حال حاضر بیش از آنکه برنامه های افراد کار بکنند، افراد هستند که با نام شان درحال موج سواری هستند و یا نان نام شان را می خورند یا آجر نام شان را :). امیدوارم روزی مردم و نامزدها، فراتر از نام های حزبی عمل کنند و برنامه های احزاب و گروه ها را مطالعه کنند و بر اساس برنامه ها افراد را انتخاب کنند. یا لااقل بر اساس علاقه مندی شان افراد را انتخاب کنند و نه بر اساس مخالفت کردنشان با افراد مقابل این افراد. چرا که این حلقه ی معیوب انتخاب فلانی در مخالفت فلانی همواره تکرار خواهد شد و هربار نوبتی یکی از این افراد بر مسند قدرت تکیه می زنند.

هدهد
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان