هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

شیخ نمر


بسم الله


شیخ نمر شهید شد.

بعد عده ای احمق، دوباره یکسری کارهای احمقانه انجام دادند و در حال برنامه ریزی برای انجام دادن هستند. تاریخچه ی حماقت ها البته طولانی است اما بخشی از آن را می نویسم:


حمله به سفارت انگلیس، اولین نمونه از این اقدامات بود. عده ای از هم‌دانشگاهی های ما که این کار را انجام دادند انتظار داشتند مردم انقلابی با دسته گل به استقبالشان بروند، اما آقای خامنه‌ای، با این حرکت مخالفت کردند. قبل از موضع رهبری هم می شد کمی فکر کرد و به دلایل عقلی عدم تسخیر سفارت دست یافت. اگر همان دوستان فکر می کردند! اول اینکه تسخیر لانه ی جاسوسی در زمان انقلاب رخ داده و حداقل می توان برای آن توجیه آورد که هنوز پایه های امنیتی کشور محکم نشده ولی این تسخیر در زمانی رخ داده که کشور وضعیت آرامی داشته است. دوم اینکه حمله به سفارت هرکشوری تبعاتی را ممکن است برای سفیر کشور خودمان داشته باشد. حالا انگلیس خیلی مدرن برخورد کرد و به بستن سفارت کفایت کرد ولی ممکن بود خطرات جانی برای سفیر داشته باشد. سوم اینکه این سیگنال به تمام دنیا ارسال شد که ایران به لحاظ امنیتی مشکل دارد و همان یک ذره توریستی هم که به کشور می آمد، دیگر پایش از ایران قطع شد.

حملات بعدی هرچند مجازی بودند ولی ثابت کردند حماقت شعبان بی مخانه هنوز در رگ های عده ای جریان دارد. حمله به صفحه ی فیس بوک مسی و داور و خانم مجری و ... . حملاتی که باعث شد این افراد صفحات خود را ببندند و همراه با آن قضاوتی در مورد مردم ایران در ذهنشان شکل بگیرد.

آخرین این حماقت ها ظاهرن در تهران و مشهد انجام شده. در مشهد کنسولگری عربستان را آتش زده اند و در تهران هم مشابه کارهایی کرده اند. من مانده ام که این حماقت ها تا به کی ادامه پیدا خواهد کرد. ما تا کی قرار است این تاریخ لعنتی را تکراری بنویسیم؟ و تا کی قرار است هی حماقت خود را ادامه بدهیم؟ آخر احمق ها، اگر در حال فکر کردن به زدن جرقه های جنگ با عربستان هستید بدانید که در حال بازی کردن در نقشه ی آمریکا برای خاورمیانه ی جدید هستید که آخرین مرحله اش جنگ دو قدرت اصلی منطقه و حذف یا تقلیل قدرت یکی از این دو یا هردو ی آنها است. جنگی که نه پای عربستان به تنهایی که پای کشورهایی همچون پاکستان، ترکیه، قطر و ... به آن باز خواهد شد. اگر در زمان دفاع مقدس در مرزهای غربی جنگ می کردیم حالا از شمال و جنوب و شرق و غرب به ما می تازند. جنگی که محور مقاومت در سوریه و عراق و لبنان را به مرز نابودی می کشاند. چراکه اولویت های کشور ما را تغییر می دهد.

احمق هایی که این بار به سمت سفارت عربستان روانه شدید، شنیدید در اخبار که سفیر ایران را پس از احضار سفیر عربستان احضار کرده اند؟ این برای ایران یک و تنها یک پیام دارد. هر کار بکنید ما مقابله به مثل می کنیم. حالا سفارت عربستان را به آتش می کشید؟ اگر سفیر ایران را دستگیر و بکشند، وی قربانی حماقت شما شده است. خون وی گردن شما هم هست که با حماقت خودتان جان هم وطنتان را به خطر انداختید.

احمق ها، وقت جنگیدن، رو در رو و چشم در چشم الان نیست. در حال حاضر تنها حکومت شیعی منطقه و جهان همین حکومت ایران است. با تمام کاستی هایش ولی پایگاهی است. حالا با حماقت های شما ممکن است جنگی آغاز شود که نه دودش به چشم اسرائیل که دودش به چشم خودمان می رود. این شعار را بنویسید و با خود تکرار کنید و اصلن روی دیوار رو به روی اتاق خود نصبش کنید تا یادتان نرود که دشمن اصلی کیست و چرا کشورهایی نظیر آمریکا و فرانسه و انگلیس و ... هر از چند گاهی یکی از کشورهای اطراف را برای ما شاخ می کند.


++ این احمق ها، وقتی بهشان می گویی که آقای خامنه ای مخالف هستند و ... و قبلن در مورد انگلیس تذکر دادند یا اینکه می گویی صبر کنید ببینید آقای خامنه ای چه می گویند جوابشان یکی است. می گویند آقا گفته اند که شما صبر نکنید و دانشجو باید انقلابی باشد و ... . انقلابی بودن با هوچی گری و تضعیف جبهه ی خودی در یک اقلیم نمی گنجند.


+++ امیدی به بهبود نیست. به نظرم این شبکه های اجتماعی و هرگونه شبکه ای که عده ای بتوانند با آن در ارتباط باشند را در ایران نابود کنند. مردم ما جنبه ی استفاده از شبکه های اجتماعی را ندارند و در یک لوپ معیوب تنها به افزایش حماقت خود می پردازند.


هدهد
سیده زهرا میم
۱۳ دی ۱۰:۵۱
متاسفانه ما احساساتمون بر عقلمون همیشه تسلط داشته و در لحظه مهم ترین تصمصم ها رو می گیریم !
پاسخ :
آدم یه بار احساس ش تسلط پیدا می کنه و یه ضرری میکنه و دفعه بعد دیگه همون کار رو تکرار نمی کنه. این دومین باره که احساسات برخی ها داره میزنه بالا!
سجاد
۱۵ دی ۱۶:۴۸
بهترین راه همونه که بزنیم کل جهانو یه دفعه منفجر کنیم تمام!
هم انقلابیون به خواستشون میرسن هم غیر انقلابیون؛
شمام اینقد حرص نمیخوری!
:-)
پاسخ :
سجاد آخه حرص خوردن هم داره دیگه.
این همه سرمایه گذاری بشه روی کار سازمان یافته و ...
بعد یه عده با ندونم کاری یه دبه بنزین خالی کنن روش و با یه جرقه سه سوته بفرستنش هوا.
آدم دستش که بهشون نمیرسه فقط مجبوره حرص بخوره.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان