هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

تعبیر یک رویا


بسم الله


دیشب خواب دیدم. خواب ازدواج!

دیشب یکی از عجیب ترین خواب های دوران زندگی خود تا به الان را دیدم. مردم در خوابشان چه ها که نمی بینند و بنده که بعد از مدت ها خواب می دیدم چه دیدم!

بعله، دیشب داشتم خواب می دیدم که بالاخره نوبت ما هم شده که با شتر بیشتر آشنا شده و در مورد محل استقرار آن در برابر منزل مذاکره بکنیم. این مذاکرات البته به نتیجه رسیده بود و بساط عروسی هم به پا شده بود. اما همه ی این خوشی ها ناگاه به کابوس مبدل شد. با توجه به اینکه بنده درست در وسط عروسی ظاهر شده بودم، و نمی دانستم که عروس چه رنگ و رویی دارد بنابراین قسمت اول خواب بسی شیرین بود اما چشم تان روز بد نبیند. به محض اینکه چشممان به روی عروس خانوم مزین شد همه ی رشته هامان پنبه شد و همه ی آرزوهامان بر باد رفت.

عروس قدش دو سه متر بود و خداوندگار زیبایی بود از بس که خداوند از هرچه بود به وی نداده بود. یعنی با هر معیاری هم که برای ازدواج پیش می رفتم و حتا اگر در دیده ی مجنون می نشستم هم قابل دفاع نبودند سرکار علیه. خلاصه اینکه خواب شیرینم به کابوس بدل شد. قدش آنقدر بلند بود که حس مادر و فرزند سه چهار ساله را در کنار هم داشتیم. من همین طور که در حال تقلی برای رهایی از دام ازدواج بودم از خواب پریدم.


تعبیر خواب: گربه دست ش به گوشت نمی رسید را تفسیر کردم، ظاهرن در روحم چنان اثر کرده که خواب های آشفته ی چنین ببینم. خلاصه اینکه این خواب های آشفته را خدا قسمت دشمنانم بکند.

با توجه به شرایط ازدواج کنونی البته احتمالن قد بلند خانم، مربوط به گرانی ها و مشکلات خرید مسکن و خودرو و ... شده باشد که نشان می دهد آنقدر دور از دسترس است که فکر رسیدن به آن را باید از سر بیرون کنم.

به هر روی این قسمت تعبیر خواب هم اگر باز خوابی بود احتمالن ادامه خواهد داشت.

والسلام

هدهد
زهـرا ...
۲۲ آبان ۰۸:۴۲
وای چه جالب :))))
غذای سنگین نخورده بودید احیانا؟! :)))
پاسخ :
این جالب نیست ها. باور کنید تا روزها تصویر اون عروس خانم از ذهنم پاک نخواهد شد.
نه اتفاقن غذایی بسیار سبک خورده بودم.
سیده زهرا میم
۲۲ آبان ۰۹:۰۷
خخخخخخخ ((:
صدقه لازم شدید پس (:
پاسخ :
چرا می خند؟
فکر نکنم با صدقه مشکلش حل بشه. باید گوسفند زمین زد.:)
زهـرا ...
۲۲ آبان ۱۳:۱۰
ینی تا این حد؟!
خب دیگه گفتن از هرچی بدت بیاد سرت میاد :دی
فقط باید بگم متاسفم :)))
پاسخ :
:( بیشتر.
خدا رو شکر باز تو خواب بوده:)

زهـرا ...
۲۲ آبان ۱۴:۴۴
باز جای شکرش باقیه ...
به نظرم جای امیدواری هست هنوز :دی
maryam
۲۳ آبان ۰۰:۰۲
از قدیم گفتن خواب زن چپه، که متأسفانه شمام زن نیستید:/ پس به نظر من از خواب باید ترسید.....
پاسخ :
والا من جرات نمی کنم یه همچین چیزی رو بگم.
سعی کردیم با صدقه و ... رفع ش بکنیم.
زهرا فاطمی
۲۶ آبان ۰۱:۳۶
سلام.
پس نویسنده هد هد، یک آقاست.. الهی که همسر مناسب روزیتان شود.
اگر چه خواب ها تعبیر دارند اما تعبیر خواب را گویند که به تعبیر اول است. پس اگر نمی توانید بهترین و زیباترین و مثبت ترین تعبیرها را بکنید، تعبیری نکنید و فقط صدقه بدهید..
شاید بتوان گفت قد بلند او نشان از همت والای او دارد و نگاهی فراتر از این دنیا به جهان هستی می کند. اگر زیبایی ای در ظاهر نداشته چون دل بسته دنیا نبوده و از زیورالات دنیوی، بی بهره است و زیبایی باطن دارد .. این نوع تعبیرها اگر چه از ذهن دور هست و شاید هم بی خود به نظر برسد ولی ما دیده ایم که خدا به خاطر این زیبا تعبیرکردن ها، همین ها را هم قرار می دهد.. حسن ظن داشتن به خدا هم هنری است.. الهی که هنرمند باشیم..
ما را هم دعای خیر بفرمایید
پاسخ :
علیکم السلام.

آلهی آمین. ان شاالله همه‌ی جوون ها عاقبت به خیر بشن. من هم توشون:)
:) چه تعبیر خوبی و البته به قول شما دور از ذهنی.
الهی آمین. ان شاالله همه عاقبت به خیر بشیم.

mahsagharaeian
۲۸ آبان ۱۰:۱۹
سلام. 
به نظرم به این مدل خوابها نباید زیاد بها داد، از این نظر که بعضی وقتا نباید از بعضی چیزا برداشت مستقیم داشت، ینی این که این خواب تعبیرش چیز دیگه ای هست وربطی به ازدواج و عروس دو متری و قیافش نداره. حالا هرچی هست ایشالا که خیره :-) 
پاسخ :
سلام
تعبیر مستقیم که خدا نکنه :) من برای چند نفر که به شوخی هم که تعریف کردم، همینو می گفتن. الحمدلله میانگین قدی دخترهای ایرانی هم خیلی بالا نیست و از این بابت حداقل میشه نگران نبود. :)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان