هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

شبکه های اجتماعی

بسم الله


تجربه ی شرکت در حدود ۴ - ۵ شبکه ی اجتماعی و حضور گسترده در گوگل پلاس نتایجی دربر داشت که در ادامه می آید:

۱) این شبکه ها با هدف سرگرم کردن مردم ساخته شده اند و دنبال هدف جدی بودن در آن سخت است و جذب مخاطب با زدن حرف های خشک و یکنواخت امکان پذیر نیست.

۲) خاصیت این شبکه ها جریان سازی است. جریانی که شخص رو از دنیا واقعی به درون خود می کشه و باعث میشه مخاطب گاهی حتی فکر بکنه که جریان داخل فضای شبکه های اجتماعی واقعن در فضای بیرون در حال رخداد است.

۳) شاید تنها در ایران باشه ولی حضور در شبکه اجتماعی مثل پلاس باعث شده بود من بیش از حد به اخبار دسترسی داشته باشم. به نظرم این مقدار بالا دسترسی به اخبار به خصوص اخبارهای جنجال برانگیز برای یک نفر مناسب نباشه.

۴)‌ نفس اینکه در شبکه های اجتماعی تنها کلام نوشته میشه و امکان پرتاب اشیا و غیره رو نداره از طرفی به منطقی پیش رفتن و عدم درگیری کمک می کنه و از طرفی هم گاهی باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل کژفهمی و ... میشه

۵) ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی، اما نه این قدر. باز برای تاکید. شبکه های اجتماعی قادر هستند اتفاقاتی که در دنیای واقع با کمترین توجه کنار گذاشته میشن رو برای شما تبدیل به دغدغه کنند.

۶) یافتن هزاران هزار دوست واقعی و مجازی مزایا و معایبی داره. از جمله اینکه مثلن من از آدم های سیگاری و اهل هر گونه دود زایی بیزارم و اگر بفهمم دوستم هم سیگاری شده ازش دوری می کنم ولی این فضاها، امکان درک این موضوع رو از آدمها می گیرند و امان از روزی که قرار باشه واقعی بشی و رفیق مجازیت رو در دنیای واقعی ملاقات بکنی و بفهمی با پارادایم ذهنی ات هماهنگ نیست اون وقت اول مصیبته.

من این قضیه رو اولین بار وقتی متوجه شدم که خانم مجری رادیو رو در تلویزیون دیدم و تصویری که ازش در ذهنم بود فروریخت. از این درهم ریختن ذهنم خیلی استقبال نمی کنم. ولی اگر شما دوست دارید بد نیست امتحان کنید!


علی رغم اینکه این سیاهه رو می تونم تا صبح ادامه بدم منتها فعلن تا اینجا بماند. با اینکه بدی های فراوانی برای این شبکه های اجتماعی نقل کردم که همگی از تجربیات شخصی بود اما از اون طرف اتفاقات مثبتی هم هست که در این شبکه ها می توان دید یا ایجاد کرد.

اگر قرار بر شرکت در هرکدام از این شبکه ها باشه باید به نظرم فرد قبلش با خودش کنار بیاد و این نکات مثبت و منفی رو با هم ببینه و بعد تصمیم گیری شو انجام بده.


من دیروز از پلاس اومدم بیرون و به کسی هم نگفتم.:) چون دفعه های پیش که گفتم نتونستم مقاومت بکنم.لیکن این بار فرق داره و نباید برگردم.

دعا کنین همه معتادین شفا پیدا کنن ما هم توش:) ( البته وبلاگ نویسی جریانش با شبکه اجتماعی ها قضیه شون فرق می کنه درست دعا بفرمایید)


والسلام

هدهد
محمد امین
۰۹ مهر ۰۶:۱۰
شبکه های اجتماعی جزء کوچکی از رسانه ها هستند ...
حسین غفاری
۱۵ مهر ۱۷:۰۹
سلام اخوی

ما سیگاری نیستیم. بیا با ما دوست حقیقی باش!
پاسخ :
سلام علیکم
:) شما اگر ما رو قابل بدونین ما به دوستی با شما افتخار می کنیم.
محمدمهدی نیازاده
۰۲ آبان ۱۷:۳۴
شبکه های اجتماعی و خیلی چیزهای دیگه اگه آدم رو جهنمی نکنه ، بهشتی هم نمی کنه ! با من هم دوست باش !
پاسخ :
سلام اخوی
با شما هم دوست:)
مخلص
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان