هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

وقت شناسی دو


بسم الله


در ادامه وقت شناسی داشتم فکر می کردم که سالانه ما هزاران همایش و نمایش و سیمنار و سمی‌ناهار و ... داریم و قریب به اتفاق اونها سر وقت شروع نمیشن. بعد فکر کردم که این که چیزی نیست هواپیماهای ما هیچ وقت سر وقت نیستند. یعنی فی الواقع در دنیای اطراف ما در ایران، تقریبن جایی نیست که کارش را سر وقت انجام دهد غیر از یک جا!

تنها جایی که من برخورد داشتم و انصافن کارها را سر وقت و بدون تاخیر انجام می دادند سیستم ریلی و راه آهن ج.ا.ا بود. تا به حال با قطار مسافرت زیاد رفته ام اما به یاد ندارم که با تاخیر مسافرتی را شروع کرده باشم. اتفاقن همه چیز سر وقت و سر جایش بود و اتفاقن مردم هم این را می دانستند و برای رسیدن به قطار هیچ تاخیری نمی کردند!!

ما علی رغم ید طولایی که در امر برگزاری انواع و اقسام همایش های نمایشی داریم، نمی توانیم یکی از این همایش ها را سر وقت شروع و تمام کنیم. یک جلسه از هزاران جلسه ای که در کشور شروع می شود معلوم نیست پایانش سر وقت و زمان خودش باشد. البته از حق نگذریم برخی از همایش ها از این بابت که به یک فرد خاص وابسته هستند نمی توانند سر وقت شروع شوند. چون آن فرد خاص تاخیر می کند:) ولی در حالت کلی تاخیر همایش پذیرفتنی نیست!

بحث را جمع کنم که در این یک سال که از عمر عزیزم گذشت، اتفاقات مهمی برای زندگی ام رخ داد ولی تک تک آنها تحت تاثیر تاخیر و وقت کشی ها بودند. کاری که باید در یک جلسه و یک بار رفت و آمد انجام می‌شد به سه جلسه می کشید و ... درباره ی برخی از این حوادث خیلی وقت است که می خواهم بنویسم و فرصت اش پیش نمی آید ولی احتمالن در آینده نزدیک بنویسم.


--به فرهنگ سرزمین ما همین طوری اش از هر طرف هجوم آورده می شود، ما لااقل خودمان رعایت کنیم. فکر نمی کنم که دشمن در مورد فرهنگ وقت نشناسی تلاشی کرده باشد!!

-- کشور ما همین طوری از دنیا عقب تر است، و اگر ما بخواهیم به کشورهای پیشرفته خودمان را نزدیک بکنیم، مهم است که سریعتر حرکت کنیم. یک جورهایی یعنی نه تنها کارها را با تاخیر انجام ندهیم که کارها را سریع تر از موعد هم تحویل بدهیم!!!

هدهد
خانم الف
۲۶ دی ۰۹:۱۵
برا هرچی تا به حال اونوری ها تلاش کرده باشن برا تاخیر و وقت نشناسی ما تلاش نکردن!!
متاسفانه خیلی از ما ها به این فرهنگ عادت کردیم و خلاف اون بشه تعجب میکنیم!
البته شما نه :)
فاطیما کیان
۲۸ دی ۲۲:۰۴
وقت نشناسی و دیر کردم ها رو با یک ببخشید رفعش میکنن بدون اینکه بدونن وقت شناسی دلیل احترام و نظم و شخصیت یک ادمه ...
پاسخ :
دقیقن. این وقت شناسی بیشتر از هرچیز توجه به وقت و ارزش خودمون هستش.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان