هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

وقت شناسی


بسم الله


افتخاری نیست که آدم وقت شناس باشد، اگر همه به حقوق هم احترام بگذارند و آن را رعایت کنند. اما در شهر ما و در کشور ما و در اطراف ما، آدم هایی که وقت شناس باشند و به زمانی که متعهد می شوند پایبند بمانند معدودند. همین باعث می شود که آدم حتا به این وقت شناسی و متعهد بودنش افتخار کند.

این کار سختی نیست که اگر قراری می گذاری با در نظر گرفتن بدترین شرایط و بهترین شرایط کمی زودتر سر قرار حاضر بشوی. این کار سختی نیست که اگر تعهدی برای کاری می دهی که در زمان مشخصی به انجام برسانی آن را سر وقت انجام بدهی.

کار سخت آن است که هر دفعه برای تاخیرها و فراموش کردنهایت دلیل و مدرک و معذرت خواهی و ... بیاوری. کار سخت این است که تاخیرهایت دل کسی را آزرده کند بدون آنکه بدانی. کار سخت آن است که ناخواسته آرامش فکری کسی را به واسطه ی تاخیرت از بین ببری.

این افتخاری نیست که تا به حال برای قرارهایم تاخیر نداشته ام. اما می خواهم بگویم. چون در این مدت اخیر با هرکس که قرار گذاشتم، آخرش حالم را گرفته و با حداقل بیست دقیقه تاخیر حاضر شده. آخرینش امروز که برای آنکه سر وقت به قرار برسم، نیم ساعت زودتر خودم را رساندم ولی طرف قرارم به جای ساعت قرار بدون هیچ توضیحی با آنکه از آمدنم مطلع شده بود با بیست دقیقه تاخیر حاضر شد. طوری که من حتا فکر کردم که نکند بلایی سرش آمده که این قدر تاخیر کرده است.

خلاصه اینکه عزیزان جان، تاخیر نکنید. قرار چه از نوع ملاقات چه از نوع تحویل کار و ... را با تاخیر همراه نکنید. نه خیر دنیا را دارد و نه خیر آخرت. یا اگر هم تاخیر می کنید، در هنگام قرار گذاشتن با من تاخیر نکنید. من به شدت اضطراب دارم و در دلم ظرف چرکهای یک شهر را می شویند.


پانوشت: برخی ها تاخیر را کلاس کار می دانند. اف بر شما و بر خاندان شما که در تربیتتان کم کاری کرده اند.

هدهد
خانم الف
۲۵ دی ۱۰:۲۲
برا بیست دقیقه تاخیر نگران میشین؟ 
من خیلی سعی میکنم وقت شناس باشم و تا حدودی موفق بودم.
با پانوشت هم بسیار موافقم :)
پاسخ :
برای یک دقیقه نگران میشم.
تاخیر و ترس از تاخیر برام استرس زاست اصن.:(
خانم الف
۲۵ دی ۱۰:۴۶
:|
چرا خب؟
خاطره ی بدی دارین یا چی؟
تاخیرتو روابط امروز متاسفانه عادیه.. بیست دقیقه و یه دقیقه هم که عادی تر!
خودتون اذیت میشین..
پاسخ :
یک بخشی از احترامی که ماها برای هم قائل هستیم از همین وقت شناسی تامین میشه.
خاطره ی بد ندارم ولی حس خوبی هم از اینکه وایستم تا زیر پام علف سبز بشه ندارم. جاهایی که زورم برسه یه کارایی می کنم ولی وقتی کارم گیر میکنه دست یه نفر دیگه ای به شدت اذیت میشم و تو دلم کلی ناله و نفرین می کنم.

maryam
۲۵ دی ۱۱:۴۶
عجب پست دلچسبی بود... به شدت موافقم... حتی همون یک دقیقه،من شخصأ میتونم بگم وقتم بیشتر از هرچیزی برام مهمه که اگه خدایی نکرده تلف بشه عواقب بدی در پیش داره...
پاسخ :
:)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان