هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

اون [...] رو لولو برد


بسم الله

ما خانوادگی کلن آدم های کند (مقابل تند) ی هستیم. فلذا در مقابل حوادث و اتفاقات اطراف کمی با تاخیر عمل می کنیم. البته این موضوع به نظر بد هم نمی رسد. چون فرصت کافی را به ذهن مبارک می دهیم که جوانب مختلف یک موضوع را بسنجد و خلاصه اینکه با نگاه وسیع تر و آینده نگرتری به موضوع ورود کند.

اگر منصف باشیم باید بگوییم که این موضوع، گاهی هم به ضررمان تمام شده و همیشه این نبوده که صبر و تحمل و عدم تصمیم سریع و اصطلاحن ریسک یا به قول بعضی ها ریکس، به نفعمان تمام شود. در آخرین بار از این تصمیمات ما در معرض وام خرید خودرو قرار گرفتیم.

ما در دو روز اول در حال بررسی اخبار گذشته و بررسی اهداف چنین وامی بودیم و همه ی احتمالات را بررسی کردیم و در حالی که در پایان روز دوم به این نتیجه رسیدیم که با توجه به سن بالای خودروی خودمان شاید بد نباشد(هنوز هم به خوب بودنش نرسیده بودیم) که برای وام اقدام کنیم. پس از اخذ این تصمیم به اولین نمایندگی وارد شدیم و از وضعیت وام و نوع خودروهای مانده پرسیدیم. گفتند اون وام رو لولو برد. راستش اولش نفهمیدیم اصن خانم نمایندگی چه می گوید. بعدتر که آمدیم خانه و کمی به اخبار توجه بیشتری کردیم فهمیدیم که بعله. واقعن وام را لولو برده. وگرنه مگر می شود در دو روز آن چنان وام ته بکشد که به ما هیچش نرسد؟ یا مگر می شود دو روزه کل انبار و تولید سال بعد دو خودروسازی را خرید؟ مگر مردم ما که نه! خیابان های ما اصلن جا دارند برای این همه تولید؟ برای این همه خودرو؟ مگر داریم اساسن؟

خلاصه بسی در بحر تفکر مستغرق گشتیم که ظاهرن در کشورمان علاوه بر خودمان و آدم های عادی، تعدادی هم لولو زندگی می کنند. این لولوها تا دولت قبل خیلی به کالاهای اساسی مردم که اگر نداشته باشندش می میرند، نظیر خودرو کاری نداشتند و بیشتر با خارجی ها کار می کردند ولی ظاهرن رفتن دولت قبل فرصت را برای ایشان ایجاد کرده تا این بار با ورود در کارهای داخلی وام مورد نیاز مردم عادی را ببرند. هنوز درباره ی نوع زندگی لولوها بررسی دقیقی صورت نگرفته و ما از قابلیت های آنها بی خبریم اما همین اتفاقات کوچک باعث نگرانی ما می شود که نکند نتوانیم با لولوها در یک رقابت سالم برای وام شرکت کنیم.

همین جا از جانب همه ی خانواده های دیر تصمیم بگیر! از دولت و ملت محترم تقاضا داریم تا با اتحاد در برابر این لولوها جلوی آن ها را بگیرند، چرا که ما جوانان عذب تنها دلخوشی مان، وام بخور و نمیر ازدواج است که اگر آن را هم لولوها بخواهند ببرند معلوم نیست چه بر سر ما بیاید. البته هنوز بین دانشمندان در مورد زندگی اجتماعی لولوها اختلاف است و کسی به درستی نمی داند که آیا اساسن آنها ازدواج می کنند یا نه ولی این که دلیل نمی شود اگر فردا روز دولت محترم وام ازدواج را حتا به اندازه ی پنج هزار تومان افزایش داد و اصطلاحن به تحریک تقاضا پرداخت، این لولوها نخواهند دسته جمعی ازدواج کنند!

خلاصه اینکه وام را هم لولو می برد، امیدواریم که غیر از این دو موردی که تا امروز کشف کردیم چیز دیگری را لولو نبرد که آن وقت معلوم نیست چه بر سر ما خانواده های داغدار وام ناکام خودرو، خواهد آمد.

هدهد
زهـرا ...
۰۲ آذر ۱۵:۱۱
امان از این لولو ها ...
پاسخ :
امان :)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان