هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

چه کنیم؟

بسم الله


ایام شهادت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و امام حسن مجتبی علیه السلام و امام رضا علیه السلام را خدمت دوستان تسلیت عرض می کنم.

ان شاالله از سفره ی پربرکت آخرین فرستاده ی الهی و ائمه ی معصومین بی بهره نمانیم به برکت صلوات بر محمد و آل محمداین نوشته کاملن نظر شخصی است و ممکن است شامل اشکالات فراوان باشد. اشکال از نویسنده است و به گیرنده ها دست نزنید.


چند وقتی هست که به دنبال راهی برای آماده شدن برای آخرت می گردم. البته نه به طور جد. اصلن نمی دانم که گفتن هم چنین چیزهایی درست است یا می شوم مثل آنکه تا سری دانست نمی تواند آن را مانند پروانه نگه دارد.

به هرحال، ما را هنوز دهانمان ندوخته اند پس چیزی نمی دانیم.

اما حرف من،

از نماز های ظهر و عصر و مغرب و عشا و حتی صبح که ما ( خودم را می گویم) هول هولکی و بدون توجه می خوانیم جز رفع تکلیف و تحویل یک شبه نماز چیزی در نمی آید. اگر دنبال رشد باشیم و اگر بخواهیم در سیر الی الله کاری کرده باشیم باید بیشتر کار کرد. فعلن آنچه ما درک کردیم این شده که باید به نماز شب اهتمام ویژه داشت. البته باید با مخلفات باشد کلن. یعنی قرائت قرآن هم باشد و کمی تفکر و استغفار.

این را هم بگویم که این نماز شب و قرائت قرآن و .... یک شبه به وجود نمی آید و اگر قرار باشد که بشود عادت و اراده ی انجام ایجاد شود باید آرام آرام شروع کرد. فعلن با یک دو رکعتی شفع و یک رکعتی وتر بعد تر اگر بیشتر حالی بود اضافه کردن نمازهای دو رکعتی شب.


راستش اگر منصفانه ببینیم این راه رو که بریم تازه به اندازه ی انگشت کوچک یکی از بزرگانی همچون شیخ طوسی و میرداماد و ... می شویم ( قیاس با این بزرگواران هم البته بسیار بسیار بسیار خوش بینانه است و اگر برسد به مقایسه با یاران نزدیک پیامبر و ائمه ما به طور رسمی هیچ نیستیم.)

کاش خدا به ما امکان رسیدن و ظرفیت رشد کردن را بدهد و خلاصه ظرفیت کاسه ی ما را برای ریختن باران رحمتش بیافزاید.


سرتان را درد آوردم. دعا کنید که مگر دعای به حق هم دیگر ما را نجات بدهد.

هدهد
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان