هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

یک الگو برای افتخار


بسم الله


کشور ما و جوان های ما، کم الگوی فوتبالی و بازیگر سینمایی ندارند. آقای صدا و سیما هم در راستای معرفی کردن این الگوها کم موثر نیست. حالا در بین همه این الگوهایی که در این سال ها توسط رسانه به جوان ها معرفی شده اند، یکی دو تا آدم حسابی بودند و باقی بعد از مدتی از دور خارج شده اند و اتفاقن از دور خارج شدنشان چشم و چال ما را هم درآورده به شدت!

از باشگاه های فرهنگی- ورزشی ما اخبار خوش خرم هر روز درز می کند. صرف نظر از اینکه این کار، یعنی پخش کردن بی ادبی های یک نفر، اصلن خوب نیست، نفس کار هم مناسب نیست و اگر هدف از نشان دادن ورزشکاران معرفی یک الگو برای جوانان است، این الگوها با الگوی اسلامی زمین تا هوا فاصله دارند. در بین همه ی این ورزشکارها حالا یکی ظهور کرده که به نظر من الگوی خیلی خوبی ست برای جوان و پیر این مملکت. کسی که امروز شنیدم پرچم جمهوری اسلامی را در المپیک در دستانش خواهد داشت. خانم زهرا نعمتی. اصلن بحث نشستن ایشون روی صندلی چرخدار نیست. اساسن ایشون طوری زندگی نکردن و به امید خدا نمی کنن که نگاه ها بهشون از سر لطف باشه.

زندگی شون واقعن می تونه الهام بخش خیلی ها باشه. کسانی که شکست هایی به زعم خودشون بزرگ می خورن و فکر می کنند که دیگه نمیشه پا شد و دیگه راهی نمونده. ایشون ولی بعد از اتفاقی که براشون میوفته برمی گردند و اتفاقن پرقدرت تر برمی گردن و اتفاقن آرزوهایی رو در سر می پرورونن که شاید قبل از اون اتفاق، حتا فکر هم بهش نمی کردن. و حالا شدند اولین زن ایرانی که هم المپیکی میشه و هم پاراالمپیکی. از همین الان دارم دعا می کنم که در مسابقات طلا بگیرن. شب و روز:) چون خوشحالی و موفقیت شون رو دوست دارم ببینم و می دونم که میتونن یه نمونه ی موفق و خیلی خوب بشن برای جوون های ایرانی. نه تنها ایرانی که خارجی ها هم. حالا المپیکی ها هم یک جامعه ی رقیب جدید پیدا خواهند کرد.

پرچم دار هرکشور در المپیک، نمادی از تفکرات غالب یک کشور هست و این فوق العاده است که کسی از طرف ایران انتخاب میشه که نماد مبارزه برای نشان دادن توانمندی هاش هست و این پرچم داری بعد از مدت ها از پرزورترین نفر کاروان ایران به مبارزترین اونها رسیده. امیدوارم این پرچم دار جدید افتخار آفرینی هاش رو همچنان ادامه بده و سقف آرزوهای ما رو یه تکون خوبی بده.پی نوشت: اگر خیلی نامرتب به نظر اومد واسه اینه که حاصل نوشتن های پراکنده بوده و وقت نشد که از این پراکندگی دربیاد.

هدهد
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان