هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

مجلس تک حزبی


بسم الله


احزاب تمام تلاش خود را برای تک جریانی کردن مجلسین می کنند تا بدون مشکلی بتوانند برنامه های خود را به پیش ببرند. اما واقعن چقدر این تک حزبی شدن برای مجلس خوب است؟

به نظر بنده مجلس تک حزبی، چه چپ چه راست باشد، نمی تواند به درستی و خوبی مشکلات را حل و فصل کند. چرا که عمومن در مسائل مختلف لازم است نگاه فراحزبی و ملی حاکم باشد و کشور در حال حاضر چنین نگاهی را بیشتر می طلبد. بنابراین از احزاب مختلف و لیست های تبلیغاتی که منتشر شده، با توجه به تعداد آرای قابل دادن، نیمی را به اصلاح طلبان و معتدلان و ... و نیمی را به اصولگرایان اختصاص خواهم داد.


من نیم این حزب و نیم آن حزب را ترجیح می دهم چون فکر می کنم که:

- این مساله باعث خواهد شد که تعداد حاضران در جلسات مجلس افزایش یابد. یعنی موقع رای گیری قوانین مختلف افراد حزبی که قانون به نفع مواضعشان هست، هرجای دنیا که باشند خودشان را می رسانند و کسی، دیگر حاضر نخواهد شد که در صندلی اش برای رای گیری نباشد.

- این مساله باعث خواهد شد در مواردی که تصمیمات مهمی مثل بودجه کشور یا برنامه توسعه کشور در حال تصویب است، هر دو حزب در جریان تصویب آن موثر باشند و فردا روز تقصیرها را گردن حزب دیگر نیاندازند.

- این مساله باعث خواهد شد، چهار سال بعد هم از سر مخالفت با طیف حاضر در مجلس به حزب مخالف رای ندهم. چرا که هر دو حزب در مجلس بوده اند و هر گلی بوده هر دو با هم به سر مردم زده اند.

- این مساله باعث خواهد شد، هیجان شنیدن و دیدن جلسات مجلس بیشتر باشد و شاید اگر شانس مان بیشتر بود دعوا هم دیدیم. چیزی که کم در مجالس گذشته داشته ایم و این عدم هیجان باعث خواب آلودگی نمایندگان می شد گاهی.

- این مساله باعث ایجاد رونق در مساله لابی زدن می شود. یادم هست که در اخبار یک مصاحبه با جناب باهنر کردند و به ایشان گفتند که ایشان در لابی زدن توانمندی خاص داشتند. با توجه به عدم حضور ایشان در میادین و اینکه ایشان کفششان را آویزان کرده اند، لازم است که فردی با توانمندی بالا برای جایگزینی ایشان تربیت شود و بهترین مجلس برای این کار مجلس نیم حزبی ست. به این ترتیب جوانان می توانند با تمرین لابی زدن خود را برای حضور در میادین جهانی و المپیک بین المجالس جهان آماده کنند.

- این مساله هم چنین همان قدر که قادر است هیجان و دعوا را افزایش بدهد در ایجاد دوستی های جدید موثر خواهد بود. اتفاقن ممکن است باعث ایجاد احزاب جدیدی شود که جایگزین اصولگرا-اصلاح طلب حاضر شوند. مثل همان اتفاقی که در دوره ی ماقبل تاریخ افتاد و چپ و راست که خیلی سخت بود فهمیدن اینکه کدام کدام است، رفتند و اصولگرا و اصلاح طلبی ظهور کرد.

خلاصه اینکه مجلس نیم حزبی بهتر از مجلس تک حزبی ست. شما هم بیایید و تک حزبی رای ندهید.

هدهد
سیده زهرا میم
۰۳ اسفند ۰۰:۱۳
ایران بدون هر دو حزب قشنگ تر میشه ، فک کنید یه روز از خواب بلند شیم و ببینیم هیچ کدوم از این احزاب نیستند ! می بینید چقدر خوبه این مدلی (: 
من ترجیح میدم به مستقلین رای بدم (: 

پ ن : والا اینقد شلوغ پلوغ شده روزها ، که دیشب یادم اومد اصلا انتخاب واحد نکردم چه برسه به پروپوزال:|
پاسخ :
مستقل تو تهران رو باید با موچین جدا کرد. :) بعد معلوم نیست این مستقل تا کی مستقل بمونه. ترجیح میدم به کسی رای بدم که تکلیفش از قبل معلوم شده. :)

پ‌ن: ان شاالله که خیره. دو روز دیگه که مهلت تبلیغات تموم بشه دیگه کار شما هم تمومه فکر کنم :)
حسن
۰۳ اسفند ۰۹:۰۹
سلام بر هدهد
من نظر دیگری دارم.دوست عزیزم برای هر تحلیلی باید اصول و تمام جوانب رو سنجید.مثلا یکی از اصول مصداق های تاریخی است. 
بر خلاف نظر شما هیچ گاه مجلس کامل یک حزب نبوده است. از طرفی دیگر هیچ اشکالی ندارد که یک مجلس یک حزب باشد این دلیل نمیشود که دیگر در مجلس هیچ صدای مخالفی نباشد. البته من این لیستی که از طرف اصولگراها معرفی شده را حزب نمیدانم. یک گفتمان میدانم که تا حدودی به هم نزدیک هستن.
مجلس هفتم که تقریبا اصولگرا بود بدون قضاوت تعصبی یکی از بهترین مجلس هایی بود که ضمن کشمکش های فراوان اتفاقات خوبی توش افتاد.
شما به تکلیف عمل کن اگر کسی را میشناسی که خوب است فارغ از هر گونه حزب و جریان بهش رای بدید اگر هم نمیشناسید به افرادی که لیستی را معرفی میکنند اعتماد کنید.
حرف شما در صورتی صحیح است که حزبی بخواهد منافع حزبی اش را به منابفع کشور ترجیح بدهد.

البته پست به نام انتخابات  به کام ملت بسیار زیبا و قوی نوشته شده بود.
یا علی مدد
پاسخ :
سلام بر حسن آقا،
من این متن رو با کمی چاشنی طنز نوشتم و جدی نبود. قبول دارم که مجلس هیچ وقت تک حزبی نبوده ولی وقتی که یک حزب در اکثریت باشه اون وقت ممکنه در تصویب برخی قوانین سهوی پیش بیاد یا همراستایی و هم صدایی با قوه مجریه منجر به سهو در تصویب قوانین و مصوبات باشه.
این حرف شما رو کاملن قبول دارم و اتفاقن یکی از بحث هایی هست که بسیار لازم می دانم که مردم این طور فارغانه رای بدهند:
«شما به تکلیف عمل کن اگر کسی را میشناسی که خوب است فارغ از هر گونه حزب و جریان بهش رای بدید اگر هم نمیشناسید به افرادی که لیستی را معرفی میکنند اعتماد کنید.»

دست شما بابت نظر طولانی و کاملتون درد نکنه و ممنون بابت حوصله تون.
یا علی
سجاد
۰۳ اسفند ۲۱:۴۰
من کلا یه راه حل پایه ای برای اینجور مشکلات پیچیده و لاینحل دارم
اونم استفاده از آر پی جی و توپ خانه سنگینه!
یکی از موارد استفادشم همین مجلسه!
یه بار که به توپ بسته شه اون وقت میشه از اول مث آدم یدونه خوبشو ساخت!
ایضا صدا و سیما و قص علی هذه!
پاسخ :
سجاد امروز مثل اینکه من باید آرومت کنم.
آروم باش برادر من. :)
ملت ایرانن دیگه :)) ؛)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان