هدهد به دو دلیل مورد توجه است: داستان سلیمان نبی(ع) و داستان منطق الطیر عطار

چگونه وارد یک محیط مجازی شویم؟

بسم الله


در راستای انتقال تجربیات کسب شده در مدت حضور در شبکه های اجتماعی تصمیم گرفتم یه سلسله پست هایی با عنوان کلی دنیای مجازی بزنم شاید به درد آیندگان بخورد. پستهای قبلی هم که در این موضوع بود را می توان در این موضوعات طبقه بندی کرد.


اما بحث امروز بنده در باب نحوه ی ورود به یک دنیای مجازی است.

ابتدا یک مقدمه باید به شما بگویم و سپس اصل ماجرا،

نحوه ی ورود به دو حالت تقسیم می شود. اولین حالت این است که رفقای واقعی فراوانی از شما در این فضا هستند که می توانند به محض ورود شما، اطراف شما را بگیرند و شما در این دنیای جدید هم تنها نباشید. حالت دوم اما متفاوت است. در حالت دوم شما پا به دنیایی می گذارید که آدم های آنجا شما را به اسم کاربری اتان می شناسند و جز معدودی شمای واقعی را ندیده اند. بحث اصلی من حول همین زمینه خواهد بود. در واقع وقتی در حالت اول باشید تقریبن شما نمی توانید روش و منش متفاوتی را داشته باشید و در واقع من دنیای واقعی تان بیشترین تاثیر را روی شما می گذارد و خط دهی می کند.

نکته ی دیگری که باید تذکر بدهم این است که تمام مطالبی که در اینجا به شما تذکر می دهم درباره ی ورود به شبکه ی اجتماعی و جمع ایرانیان هست. در واقع این نکات برای ورود به جمع خارجی زبانان کاربرد ندارد. علت این امر هم این است که موضوعات مورد علاقه ی ما و آنها متفاوت است و ما به موضوعاتی اهمیت می دهیم که از اساس برای خارجی ها موضوعیت ندارد! به عنوان مثال، خارجی ها( انگلیسی زبان ها) علاقه ای به موضوع سیاست و دنیاداری ندارند!


اما نحوه ی ورود به عنوان یک کاربر مجازی.

به دلیل عدم شناخت دیگران از شما، ایجاد یک ارتباط پروسه ی طولانی مدت تری را طی می کند. با توجه به مقدمه ای که گفتم، این شما هستید که با پست ها و همکاری هایتان در پست دیگران، مواضع و اعتقادات خود را نشان می دهید و با توجه به این موضوع جامعه ی اطراف خود را شکل می دهید. علی رغم اینکه ممکن است شما بخواهید تمام نظرات و گروه ها را در بین دوستان خود داشته باشید کاری سخت در پیش خواهید داشت. چون این جریان دوستی یک جریان دو طرفه است که اتفاقن امکان قطع کردن آن به صورت یک طرفه در اختیار یک نفر هست(با عنوان بلاک کردن مطرح است).

رعایت میانه روی در این دنیای مجازی کمی دشوارتر است. از آنجا که افراد در آنجا به نام واقعی شان شناخته نمی شوند در نتیجه بی پرواتر مباحثه می کنند و بی پرواتر کلمات را به کار می برند. این موضوع وقتی پای مسائل دینی به وسط می آید، کسی را که می خواهد با عقبه ی مذهبی به دفاع بپردازد به دردسر می اندازد. ( یادم باشد بعدتر درباره ی دعواهای فضای مجازی هم بنویسم) مراقبت از خود و حساب کشی می تواند به شما کمک کند.

در ابتدای ورود، هر شبکه ی اجتماعی به شما تعدادی افراد را پیشنهاد می دهد. به نظر نگارنده، بررسی پروفایل این افراد می تواند به شما در یافتن افراد مناسب برای قرارگیری در اطرافتان کمک کند. پس از انتخاب برخی از این افراد و اضافه کردن آنها به حلقه ی دوستان خود، می توانید از بین کسانی که در نوشته های آنها به صورت کامنتی، مشارکت می کنند دوستان جدیدی اضافه نمایید( حتمن در هنگام اضافه کردن آنها به حلقه هایتان پروفایل افراد را بررسی نمایید تا بدانید طریقه ی تفکر ایشان چگونه است و ...). هر قدر که افراد جدیدتری را به حلقه ی خود اضافه نمایید، امکان یافتن دوستان جدیدتر را برای خود بیشتر می کنید. این بخش دیگر به عهده ی خودتان و میزان وقتی که می خواهید در این فضا بگذرانید، است. هرقدر تعداد دوستانتان زیادتر باشند، جریان بیشتری از نوشته ها در صفحه ی خود خواهید داشت و این ممکن است کمی شما را اذیت کند.


در مرحله ی ورود سعی کنید با نوشته ای که در یخش about پروفایلتان می گذارید موضع و طرز تفکرتان را مشخص نمایید. توضیحاتی درباره ی علاقه مندی ها و ... همگی می تواند به شما در داشتن دنیایی آرام تر کمک کند. باید این را بگویم که افرادی که به صفحه ی شما مراجعه می نمایند، مانند شما، به بررسی شما می پردازند و معمولن بی پروا شما را به حلقه های دوستان خود اضافه نمی کنند. پس در نوشتن پست ها و توضیحات درباره ی خودتان دقت نمایید.

این مرحله ی ورود بود. فکر می کنم دوستانی که پیش از این وارد فضای مجازی شده اند همگی از این حرفها آگاه هستند و کسانی که جدید هم می خواهند به این دنیای مجازی پا بگذارند از این موضوع آگاه خواهند شد! ( یادگیری از طریق تجربه) منتها به نظرم رسید که انتقال تجربیاتی از این دست شاید بتواند به افرادی که دوست دارند پند بگیرند! مفید باشد:)
ان شاالله اگر عمری باقی باشد ادامه خواهم داد.


هدهد
احمد حشمتی
۲۵ شهریور ۲۳:۱۷
فقط چو گفت برسر دارش کنند.
آنکس که گفت و نکرد
تا نکرده جانا گفتن نباید
چون گوید دیگر نتواند کرد
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفان قدرت گرفته از بلاگ بیان